Belka
Czwartek, 19 Lipca 2018   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

"Stop demolce Sądu Najwyższego". Wieczorem...

Data dodania: 2018-07-19
W czwartek o godz. 21 wrocławianie i wrocławianki ponownie spotkają się pod pręgierzem, aby wyrazić sprzeciw wobec przeprowadzanej przez PiS reformy sądownictwa. więcej »
 
 

Po kontroli NIK w Operze Wrocławskiej będzie...

Data dodania: 2018-07-19
Marszałek województwa zlecił kontrolę w Operze Wrocławskiej. To efekt wcześniejszej kontroli NIK, która wykazała, że dyrektor tej instytucji dorabiał do pensji, podpisując dodatko... więcej »
 
 

Miesiąc spotkań autorskich pod patronatem "Wyborczej"

Data dodania: 2018-07-19
Gościem kolejnych dyskusji podczas trwającego we Wrocławiu Miesiąca Spotkań Autorskich będą Haydar Karatas i Zyta Rudzka. więcej »
 
 

Piłkarski Śląsk dobry, ale niesprzedawalny....

Data dodania: 2018-07-19
Śląsk ma za sobą wspaniałą dekadę, sportowo niemal najlepszą w dziejach. Szkoda, że nadal pozostaje klubem niesprzedawalnym i chyba nawet trudno się dziwić dlaczego - pisze w liśc... więcej »
 
 

W kościele odkryto tajemniczą szafę. W niej...

Data dodania: 2018-07-19
Starą szafę z dokumentami odkryto za organami w kościele w Głuszycy. Znalezisko zabezpieczył już konserwator zabytków. więcej »
 
 

Na zamku Książ można już oglądać obrazy z...

Data dodania: 2018-07-19
Muzeum Narodowe we Wrocławiu przekazało w depozyt Zamkowi Książ cztery kolejne, poddane konserwacji obrazy pochodzące z dawnej kolekcji Hochberg&oa... więcej »
 
 

Mamy dla Was bilety na wrocławski Brave Festival

Data dodania: 2018-07-19
Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na koncert Menes la Plume (21 lipca o godz. 21 w Arsenale Miejskim). więcej »
 
 

We wrocławskim zoo można już oglądać milu. Ten...

Data dodania: 2018-07-19
Milu to gatunek, który odkrył francuski jezuita - Armand David, w XIX wieku, ale już wtedy był wymarły w środowisku naturalnym i ży ... więcej »
 
 

Ze schronu do domu. Niezwykła kampania...

Data dodania: 2018-07-19
Wrocławskie schronisko zaprosiło do współpracy piękne modelki. Przed obiektywem pozowały z bezdomnymi psami. Niektóre z nich przynios... więcej »
 
 

Ania Dąbrowska wystąpi we Wrocławiu [KONCERT,...

Data dodania: 2018-07-19
KONCERTY WE WROCŁAWIU. Ania Dąbrowska wystąpi we Wrocławiu. Zaprezentuje swoje największe hity. Usłyszymy więc m.in. "Charlie, Charlie"... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 7829
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola