Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Poniemiecka droga ma stać się wreszcie...

Data dodania: 2018-12-09
Koniec z poniemiecką płytą na południowej jezdni drogi A18. Trasa ma być wreszcie autostradą. GDDKiA ogłosiła przetarg na jej przebudowę. więcej »
 
 

Niedziele handlowe w grudniu. Kiedy będzie można...

Data dodania: 2018-12-09
Niedziele handlowe. 9 grudnia nie zrobimy zakupów. Ta niedziela jest objęta zakazem handlu. Jak będą wyglądać kolejne? więcej »
 
 

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy...

Data dodania: 2018-12-09
W niedzielę, 9 grudnia wszyscy przewoźnicy kolejowi zmieniają rozkłady jazdy pociągów. Na Dolnym Śląsku jest sporo nowości. więcej »
 
 

W góry z pokorą. Zimą szczególnie [PORADNIK]

Data dodania: 2018-12-09
- Turyści wychodzą na szlak zbyt późno i dopada ich na szlaku zmrok. Nie zabierają map ani latarek, źle oceniają swoje możliwości. A zimą warunki są radykalnie inne niż latem - m... więcej »
 
 

Dante, Szymborska i Saint-Exupéry walczą o fanów...

Data dodania: 2018-12-09
Wyobraźcie sobie klasyków literatury, którzy nagle przenoszą się w czasie i muszą radzić sobie w rzeczywistości internetu. Oto Dante, Sartre, Szymborska i Saint-Exupéry walczą o fa... więcej »
 
 

Plac Społeczny niech będzie zielony, ale mogą tam...

Data dodania: 2018-12-09
W kampanii wyborczej pojawił się pomysł, by stworzyć na pl. Społecznym park. Uważam, że lepiej przeznaczyć ten teren pod nową, ekologiczną, zatopioną w zieleni dzielnicę. więcej »
 
 

Miliony na walkę ze smogiem. Ty też możesz...

Data dodania: 2018-12-09
Są kolejne pieniądze na zwalczanie smogu. W Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej pod koniec października ogłoszono trzy konkursy na dofinansowanie modernizacji systemów grzewczyc... więcej »
 
 

Akt oskarżenia: żona i kochanek zabili męża....

Data dodania: 2018-12-09
Ewa F. razem ze swoim kochankiem zamordowali męża kobiety – twierdzi prokuratura. Do zbrodni doszło 27 lat temu we wsi koło Lwówka Śląskiego. W poniedziałek do s... więcej »
 
 

Koncerty we Wrocławiu. Na co warto się wybrać w...

Data dodania: 2018-12-09
Koncerty we Wrocławiu. W przyszłym roku czeka nas co najmniej kilka dobrych koncertów, chociaż inne miasta mogą pochwalić się światowymi gwiazdami wielkiego formatu. Do s... więcej »
 
 

Kulisy sportu. Polityczna historia Śląska Wrocław...

Data dodania: 2018-12-09
W ostatnich latach z miejskiej kasy na piłkarski Śląsk Wrocław poszło przeszło 100 milionów złotych – wypomniał władzom Wrocławia radny PiS Andrzej K... więcej »
 


Strona: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 8682
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola