Nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej został Andrzej Mańkowski, który zastąpił na tym stanowisku przechodzącą na emeryturę Annę Józefiak-Maternę. Nową dyrektorkę ma także Miejska Biblioteka Publiczna. Od 26 marca kieruje nią Anna Janus.
Andrzej Mańkowski dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Andrzej Mańkowski był do tej pory w MOPS Zastępcą Dyrektora ds. Osób z Niepełnosprawnością i Świadczeń. W przeszłości pełnił także obowiązki dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. 30 marca 2022 r. przejął obowiązki Dyrektora MOPS od przechodzącej na emeryturę Anny Józefiak-Materny.
Anna Janus dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej
Anna Janus od 2018 r. była zastępczynią dyrektora ds. merytorycznych MBP. W latach 2002 –2007 we współpracy z Fundacją Bertelsmanna realizowała projekt Biblioteka dla młodych klientów w wieku 13-25 lat. Do roku 2017 kierowała wrocławską Mediateką. Jest absolwentką bibliotekoznawstwa i informacji naukowej Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła studia podyplomowe z zarządzania firmą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ponadto, jest absolwentką Akademii Liderów Kultury MASP Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Współorganizowała Żywą Bibliotekę Wrocław. Jest trenerką z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i edukacji o prawach człowieka, certyfikowaną mediatorką. Była koordynatorką projektu Wrocław na językach świata i projektu mobilnych gier miejskich z wykorzystaniem aplikacji Action Track w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu. Aktywnie poszukuje nowych sposobów dotarcia do osób, które nie czytają.
W przedstawionej strategii dla MBP, Anna Janus podkreślała m.in. potrzebę poszerzenia kręgu odbiorców: przeprowadzenia diagnozy potrzeb czytelników, wychodzenia poza teren biblioteki do placówek oświatowych, rozwoju infrastruktury takiej jak stanowiska samoobsługowe i książkomaty czy wspólnej z CAL-ami i radami osiedli organizacji wydarzeń.
![]() |
Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina. Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola