Karolina Tuz to wokalistka, ale także multiinstrumentalistka, samodzielnie pisząca, nagrywająca i produkująca własną muzykę. Utwory komponuje, przykładając ogromną wagę do tekstu. Jej muzyczne wykształcenie oraz duże doświadczenie sceniczne pozwalają na swobodne poruszanie się w bardzo szerokim spektrum stylistyk: od delikatnych brzmień, poprzez etnofolk po wręcz rockową energię. Śpiew uzupełniają muzyczne dialogi między instrumentalistami, którzy rozumieją się... bez słów!
W czasie koncertu będą jej towarzyszyć: Tomasz Karmiński (gitary), Janusz Lewandowski (kontrabas), Włodzimierz Tuz (flet) i Mateusz Pęciak (akordeon). Zabrzmią zarówno starsze utwory z płyty „Pola Lawendowe" i epki „Nocodnie", ale też zupełnie nowe piosenki – niektóre z nich mają premierę w czasie tej trasy koncertowej!
Na uwagę zasługuje między innymi tryptyk o przedmiotach – piosenki napisane do słów autora teksów z Rawicza – Henryka Pawłowskiego: „Wieszak", „Piec" i Krzesło". Wkrótce wszystkie trzy piosenki będą miały własne teledyski, premiera klipu do „Krzesła" odbędzie się „na dniach". Niedługo ukaże się też druga epka Karoliny z pięcioma piosenkami.
Jak opowiedzieć o piosenkach Karoliny? To muzyka, którą trudno opisać słowami. Być może najwłaściwszym określeniem będzie dla niej „progresywny pop". Głos o bardzo dużej skali i możliwościach unosi się wysoko nad rozbudowanymi przestrzeniami instrumentalnymi, pełnymi zaskakujących zwrotów harmonicznych i dynamicznych. Karolina śmiało podąża muzyczną ścieżka, którą wcześniej kroczyli Freddie Mercury, Kate Bush czy Tori Amos, przekraczając granice gatunków i konwencji, a przy tym - nieźle się bawiąc.
W styczniu Karolina koncertowała też w Kłodzku, a 4 lutego zaśpiewa w Gorzowie Wielkopolskim.
![]() |
Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina. Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola