Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Narodowy #Marsz Niepodległości 11 listopada 2018 Wrocław

 
#Narodowy #Marsz #Niepodległości 11 listopada. Przez Wrocław przeszedł Narodowy Marsz Niepodległości. Gdy pochód narodowców przechodził obok kontrmanifestacji zorganizowanej przez KOD i Obywateli RP poleciały butelki, petardy i race. Według relacji świadków ranne są co najmniej dwie osoby po stronie kontrdemonstracji, którą zorganizowano pod hasłem "Nacjonalizm to nie patriotyzm". Według wstępnych szacunków w Marszu Polski Niepodległej wzięło udział ponad 5 tysięcy osób. W kontrdemonstracji około 300. - Było łamane prawo, była pirotechnika, było wzywanie do nienawiści - mówi Marta Lempart, jedna z organizatorek kontrmanifestacji. Z naszych informacji wynika, że marsz został rozwiązany kilkadziesiąt później na wrocławskim rynku. Narodowcy idą przez Wrocław. Finał Narodowego Marszu Niepodległości zaplanowano na wrocławskim rynku. Marsz dotarł do Świdnickiej. - W tym miejscu stoi kontrmanifestacja, w ruch poszły race i petardy, jest umiarkowanie spokojnie. Sprzed Dworca Głównego we Wrocławiu ruszył Narodowy Marsz Niepodległości. Na razie jest spokojnie. Uczestnicy mają flagi i transparenty. Sprzed Dworca Głównego właśnie rusza marsz Marszu Polski Niepodległej. Organizatorzy zapowiedzieli udział 10 tysięcy osób. Na miejscu jest Przemysław Gałecki: Z pewnością to kilka tysięcy osób i ciągle docierają kolejne. Mają flagi, ale także transparenty. Pochód od początku budził skrajne emocje, bo organizatorem marszu jest Piotr Rybak, prawomocnie skazany za podpalenie na wrocławskim rynku kukły symbolizującej Żyda. Rafał Dutkiewicz zakazał pochodu obawiając się o bezpieczeństwo mieszkańców, ale sąd nie uznał tych racji. Na razie jest bezpiecznie. Pochód przejdzie ulicami Kołłątaja, Kazimierza Wielkiego i Świdnicką do Rynku. Tyle, że przy Świdnickiej na maszerujących czeka kontrmanifestacja pod hasłem "Nacjonalizm to nie patriotyzm". Dokładnie w tamtym miejscu rok temu doszło do zwarcia – była szarpanina, w ruch poszły butelki i race. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie spokojnie.

 


Radio Wrocław
 
Data pliku video: 2018-11-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola