Już od wielu lat żyjemy z Funduszami Europejskimi. To nasi dobrzy znajomi. Spotykają się z nami w domu, szkole, pracy, na basenie czy kursie salsy. Są też w pociągu, parku, filharmonii, przychodni i cukierni Pani Zosi, gdzie kupujemy całą rodziną nasze ulubione ciastka.
Widzimy je na autostradzie, którą jedziemy na wakacje i w czerwonych ceglanych murach, rewitalizowanej starówki w Toruniu. Pomagają lekarzom, nauczycielom, uczniom, przedsiębiorcom, wynalazcom i artystom rozwijać się i osiągać sukcesy. Są obecne w wielu dziedzinach naszego życia: infrastruktura, nauka, innowacje, zdrowie, kultura, przedsiębiorczość, ekologia, cyfryzacja, edukacja, to obszary ich działania.
To historie ludzi, miejsc, wielkich inwestycji i małych przedsięwzięć, od morza po Tatry. Na naszym nowym blogu FunduszoweStory chcemy się nimi z Wami podzielić.
Nie znajdziecie tu wytycznych, formularzy, rozporządzeń i harmonogramów. Z projektami zapoznacie się, oglądając efektowne zdjęcia i czytając pisany w lekkiej formie tekst. Jest kolorowo, lifestylowo i atrakcyjnie.
Z nami poznacie ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce, niezwykłe muzea, zabytki, świat innowacji, inspirujących koncepcji i dziką przyrodę. To wyprawa w przeszłość i przyszłość jednocześnie. Wybierajcie kierunki, które Was interesują – tematyka jest szeroka: kultura, design, innowacje, zdrowie, dziecko i ekologia.
Na blogu dzielimy się praktycznymi radami, wskazówkami, ciekawostkami. U nas znajdziecie pomysły na rozrywkę dla dzieci i wspólną zabawę, sekrety koronowanych głów, czy nowy przepis kulinarny.
Każdy odnajdzie coś dla siebie, bo Fundusze Europejskie są bliżej niż myślisz!
Zapraszamy!
![]() |
Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina. Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola