Belka
Środa, 14 Listopada 2018   imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WROCŁAWSKIE WAKACJE BEZ BARIER TUŻ, TUŻ!

Data publikacji: 2018-07-31, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
WROCŁAWSKIE WAKACJE BEZ BARIER TUŻ, TUŻ!

Wspólna zabawa, warsztaty artystyczne, konkursy, w których udział wezmą zarówno dzieci pełnosprawne, jak te z niepełnosprawnościami. Już w środę, 1 sierpnia, piętnaścioro dzieci rozpoczyna wakacje bez barier, czyli Integracyjne Spotkania dla Dzieci z Wrocławia. W grupie będzie jedenaścioro uczestników z niepełnosprawnościami i czworo dzieci zdrowych. Zajęcia odbędą się w dwóch turach – kolejna piętnastoosobowa grupa rozpocznie je w środę, 8 sierpnia. Rekrutacja do projektu została już zakończona.

 

Dla dzieci takie wspólne zajęcia to lekcja wrażliwości, życia w różnorodnym społeczeństwie, otwartości na innych. Poprzez zabawę nauczą się współpracy, wzajemnej pomocy, empatii. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Miejsce, w którym odbywać się będą spotkania, czyli Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci Fundacji „Potrafię Pomóc” mieści się przy ulicy Kominiarskiej we Wrocławiu. W ciągu roku szkolnego zapewnia zajęcia rewalidacyjne, rehabilitacyjne, wczesne wspomaganie rozwoju, w ośrodku funkcjonuje przedszkolny punkt terapeutyczny.

 

Fundacja „Potrafię Pomóc” integracyjne spotkania organizuje już kolejny raz dzięki współfinansowaniu są ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Miasta Wrocławia – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach projektu “Wrocław bez barier, czyli dzieci mają głos – edycja 3”. W tym roku, w ramach tego samego projektu, fundacja zorganizowała już we Wrocławiu między innymi III Bieg Świadomości o Chorobach Rzadkich . Bieg i rodzinny piknik były okazją do rozpowszechniania wiedzy o rzadkich chorobach genetycznych – zespole Pradera-Williego (chorobie wiecznego głodu) oraz zespole Schaafa i Yang. Jesienią odbędzie się natomiast VIII Konferencja Naukowa o Chorobach Rzadkich - Leczenie, Rehabilitacja, Edukacja "Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkimi - wyzwania dla medycyny i społeczeństwa”.

, Źródło artykułu: Fundacja „Potrafię Pomóc”
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola