Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wrocław 1562 wg planu Weinerów

 
Film jest trzecią z kolei animowaną rekonstrukcją Wrocławia zamówioną przez Muzeum Miejskie Wrocławia. Poprzednie - Wrocław Wczesnośredniowieczny oraz Wrocław w roku 1350 - były przygotowywane wspólnie przez zespół Uniwersytetu w Darmstadt oraz wrocławskich naukowców i pracowników Muzeum. "Wrocław 1562" - wg planu Weinerów - powstał już w całości we Wrocławiu. Wykonał go zespół Śląskiego Studio Architektury. Koordynatorem projektu był dr Paweł Madera (Muzeum Archeologiczne, oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia) Animacji towarzyszy utwór "Jacaras" Muzyka - zespół Ansambl Peregrinus z Wrocławia w składzie: Piotr Michałowski - gitara, lutnia arabska 'oud' Szymon Caban - kontrabas Michał Bednarz - perkusja Benjamin Głuszek - buzuki Nagrania dokonano w 2009 roku w Obornikach Śląskich w studio Jacka Maciołka. ansamblperegrinus.pl/ facebook.com/AnsamblPeregrinus/?fref=ts bibliotekatatarska.pl/muzyczna-jurta/ Całą animację można oglądać na wystawie stałej "1000 lat Wrocławia" w Pałacu Królewskim we Wrocławiu mmw.pl Animacja jest własnością Muzeum Miejskiego Wrocławia, jej rozpowszechnianie oraz kopiowanie wymaga zgody Muzeum Miejskiego Wrocławia.

 


Muzeum Miejskie Wrocławia
 
Data pliku video: 2016-07-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola