Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

„WIEK MŁODZIEŃCZY, OKRES PRZEJŚCIOWY I DOROSŁOŚĆ OSÓB Z CHOROBAMI RZADKIMI" – TRWAJĄ ZAPISY NA BEZPRECEDENSOWĄ KONFERENCJĘ, KTÓRĄ FUNDACJA POTRAFIĘ POMÓC ORGANIZUJE WE WROCŁAWIU

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
„WIEK MŁODZIEŃCZY, OKRES PRZEJŚCIOWY I DOROSŁOŚĆ OSÓB Z CHOROBAMI RZADKIMI

Dorosłość osób z niepełnosprawnością to temat, o którym wciąż mówi się zbyt rzadko – stąd temat konferencji. Wrocławska konferencja Fundacji „Potrafię Pomóc" będzie niezwykła z kilku względów. Przede wszystkim oddamy głos osobom, które urodziły się z niepełnosprawnościami. O swoich doświadczeniach opowiedzą Wiktora, Ewa i Jakub. Wiktoria i Ewa urodziły się z rzadką chorobą – zespołem Pradera-Williego, która wywołuje między innymi nieustanny głód i zaburzenia zachowania. Jakub ma zespół Downa. Oprócz osób niepełnosprawnych o różnych aspektach dojrzewania i dorosłego życia z niepełnosprawnościami opowiedzą lekarze, terapeuci, rodzice i opiekunowie. Nie uciekamy od tematów trudnych – w planach jest między innymi wykład dotyczący seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Konferencję, która odbędzie się 6 października, Fundacja „Potrafię Pomóc" organizuje wspólnie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jednym z punktów programu będzie rozdanie certyfikatów „Wrocław bez barier", które wyróżniają ludzi, organizacje pozarządowe i firmy, wspierające działania osób z niepełnosprawnościami. W tym roku po raz pierwszy plebiscyt organizuje Fundacja „Potrafię Pomóc" – we współpracy z Miastem Wrocław. Kandydatów zgłaszać można do 20 września. 

„Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkimi" to kolejna z serii konferencji współorganizowanych przez wrocławską Fundację „Potrafię Pomóc". Takie spotkania na celu mają przede wszystkim pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzicom, które w czasie konferencji otrzymują informacje o tym, jak radzić sobie w codziennym życiu, w jaki sposób pomóc, jak przedstawiają się najnowsze badania naukowe. Ważny jest wymiar praktyczny - to szansa, by skonsultować się ze specjalistami, ekspertami w swojej dziedzinie.

Fundacja „Potrafię Pomóc" powstała 10 lat temu, została założona przez rodziców niepełnosprawnych dzieci. Dziś pomaga około 600 podopiecznym z całej Polski, między innymi w zbieraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację, jak również w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych. Z inicjatywy fundacji we Wrocławiu powstał Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci z przedszkolem integracyjnym. W ostatnich latach fundacja podjęła się realizacji ważnego i arcytrudnego projektu: budowy we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu „Potrafię Pomóc" z pierwszym w Polsce Domem Samodzielności dla Osób z Zespołem Pradera-Williego.

, Źródło artykułu: FUNDACJA POTRAFIĘ POMÓC, Autor zdjęć: FUNDACJA POTRAFIĘ POMÓC
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola