Belka
Poniedziałek, 22 Października 2018   imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

BMZ Poland współpracuje z SolTech Service

Data publikacji: 2018-05-09, Data modyfikacji: 2018-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 
BMZ Poland współpracuje z SolTech Service

BMZ Poland, producent systemów magazynowania energii oraz wrocławska SolTech Service - Telecom, dystrybutor sprzętu do instalacji OZE połączyły siły w celu opracowania kompleksowego rozwiązania do magazynowania energii, które umożliwia dołączenie do powstającego Rynku Mocy. Dzięki niemu użytkownicy nie tylko będą mogli produkować i magazynować darmową energię, ale także zarabiać na jej udostępnianiu.

Nawiązana współpraca stanowi odpowiedź na pojawiające się, nowe wyzwania na rynku energetycznym. Uchwalony w ubiegłym roku Rynek Mocy z pewnością zrewolucjonizuje polski system energetyczny. Właściciele poszczególnych elektrowni – zarówno konwencjonalnych bloków węglowych, jak i elektrowni wiatrowych, czy słonecznych będą otrzymywać wynagrodzenie nie za sprzedaż energii, a za gotowość do jej wyprodukowania. To sprawia, że oprócz względów ekologicznych za instalacją magazynów energii przemawiają również korzyści ekonomiczne.

– Na rynku dostępne są już wszelkie technologie niezbędne do utworzenia w pełni funkcjonalnego magazynu energii. Razem z naszym partnerem, firmą SolTech Service, który jest dystrybutorem sprzętu m.in. dla instalacji fotowoltaicznych, możemy zaoferować klientowi całościowe rozwiązanie łącznie z montażem systemu magazynowania energii – wyjaśnia Macie Gajda z firmy BMZ Poland.

Celem współpracy obu firm jest opracowanie kompleksowego rozwiązania, które zapewni użytkownikom darmową, ekologiczną energię i pozwala na dołączenie się do tworzącego Rynku Mocy. Właściciele poprzez inwestowanie w system magazynowania odnawialnych źródeł energii zyskują nie tylko niezależność energetyczną, ale także szansę na wsparcie domowego budżetu za sprawą udostępniania gromadzonego prądu.

- Przy sprzyjającej pogodzie, gdy generowana jest duża ilość prądu, magazyn gromadzi ją i przechowuje praktycznie bez strat. Powstały zapas można w ten sposób zachować na okres, w którym produkcja prądu będzie mniejsza i wtedy skonsumować tą darmową energię. - dodaje Andrzej Cebrat z firmy SolTech Service.

Grupa BMZ to światowy producent baterii litowo-jonowych. Niedawno firma opracowała nowatorskie rozwiązanie, jakim jest Energy Storage Systems ESS X. To nowoczesny system magazynowania energii przeznaczony do gospodarstw domowych, małych i średnich firm, a nawet niewielkich zakładów produkcyjnych. Jej nowy partner, SolTech Service Telecom, zajmuje się monitoringiem energetycznym obiektów oraz poprawą efektywności energetycznej budynków. Dla klientów z obszaru odnawialnych źródeł energii tj. energetyka wiatrowa, słoneczna i wodna oferuje pomiary i analizy pod kątem badania zasobów oraz ekonomicznych aspektów inwestycji, a także pomiary parametrów pracy. W ofercie ma również wysokiej klasy urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej w zastosowaniach mobilnych, jak również innych trudnych i niestandardowych warunkach montażowych.

Podjęta przez obie firmy współpraca to doskonały przykład kooperacji biznesowej opartej na zasadzie „win-win”. Rozwiązania dostarczane przez BMZ Poland i SolTech Service wzajemnie uzupełniają się i niwelują bariery w rozwoju systemów magazynowania energii oraz OZE.

, Źródło artykułu: Świeża Bazylia
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola