Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Tak zmieniała się kolej i dworce we Wrocławiu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-11-24, Data modyfikacji: 2018-11-25
A A AWydrukDrukuj  
 
To święto obchodzono w Polsce 13, 26 i 29 września, w zależności od decyzji aktualnych władz. Ostatecznie w 1981 roku zdecydowano, że Dzień Kolejarza, bo o nim mowa będzie obchodzony 25 listopada. Ta data to także dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Z tej okazji sięgnęliśmy do naszego bogatego archiwum, by pokazać pracę kolejarzy we Wrocławiu i okolicach sprzed 10, 30, a nawet 50 lat. Pokazujemy także archiwalne zdjęcia wrocławskiego Dworca Głównego na długo przed remontem. Sami oceńcie jak wiele się w tym czasie zmieniło. Od 2012 roku, gdy wyremontowano ten zabytek, niewiele się przecież zmieniło. A to świadczy tylko na plus, bo wciąż jest elegancko i czysto, a podróżni mogą być dumni wjeżdżając na tak okazały dworzec, niewiele miast w Polsce może się tym pochwalić.

Pełna treść wiadomości na: /tak-zmieniala-sie-kolej-i-dworce-we-wroclawiu-archiwalne-zdjecia/ar/13690596
gazetawroclawska.pl, Źródło artykułu: gazetawroclawska.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola