Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

„Sky Graffiti” finał konkursu w GH Sky Tower

Data dodania: 2013-07-23
 
Możliwość wykonania graffiti w najwyższym budynku w Polsce przyciągnęła wielu artystów, którzy chcieli sztukę ulicy zaprezentować, w centrum nowoczesnego Wrocławia. Na konkurs „Sky Graffiti” ogłoszony w maju tego roku i zorganizowany przez Galeria Sztuki DNA we współpracy z Galeria Handlowa Sky Tower napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń i projektów z całej Polski.

Przedmiotem konkursu było stworzenie projektów graffiti dla dwóch dużych przestrzeni: „Wejścia Nocnego do Galerii Rozrywki” do Sky Tower o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych oraz ścianki na I piętrze Galerii Handlowej przy sklepie marki House o powierzchni 35 m².

Decyzją jury konkurs „Sky Graffiti” wygrały projekty grupy MonkeyZ z Brzegu, którą tworzą Sebastian Skarżyński oraz Michał Tubielewicz. To właśnie MonkeyZ najtrafniej oddali w swoim projekcie mnogość i różnorodność propozycji spędzania wolnego czasu, zarazem nadając swojemu dziełu charakter kojarzący się z dynamizmem rozrywki i eksplozją zabawy, zaraz po nastaniu zmroku. Sebastian i Michał choć są bardzo młodzi to graffiti zajmują się od kilku lat i jest to ich sposób na życie, który jednocześnie stał się podwaliną do projektowania graficznego oraz filmowej animacji. Zwycięstwo w konkursie „Sky Graffiti” jest kolejnym etapem na ich drodze artystycznej, trudnej i nie zawsze akceptowanej sztuki ulicznej, z którą spotykamy się na co dzień na ścianach miast i w mediach.

Efekty pierwszego etapu pracy MonkeyZ można już oglądać na pierwszym piętrze Galerii Handlowej Sky Tower. W weekend 19 – 21 lipca Artyści realizowali ogromne graffiti wejścia nocnego o powierzchni ponad 200 m², można wówczas było podziwiać MonkeyZ w akcji. Zakończenie prac i wręczenie nagrody głównej w konkursie 3000,- zł nastąpi w środę 24 lipca o godzinie 10:00 w GH Sky Tower. Dzieła graffiti w Galerii Handlowej Sky Tower powstają przy użyciu farb marki Montana Black partner konkursu „Sky Graffiti”.
Kontakt
pr@dnagallery.pl
(71) 797 80 78
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola