Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

DZIĘKI NASZEJ POMOCY CZTEROLETNIA ANIA Z WROCŁAWIA, BĘDZIE MIAŁA SZANSĘ PO RAZ PIERWSZY USŁYSZEĆ DŹWIĘK SWOJEGO IMIENIA!

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Inteligentna, energiczna, uśmiechnięta i – przede wszystkim - waleczna. Taka jest Ania z Wrocławia. Dziewczynka z chorobą walczy przez całe swoje niespełna pięcioletnie życie. I wygrywa, a każde zwycięstwo to mały cud!

Ania urodziła się z dysplazją nasadowo-kręgową (SEDC) – ultrarzadką wadą genetyczną, która sprawia, że tylko jedno na sto tysięcy dzieci jest w stanie przeżyć poród. Ania przeżyła i wciąż walczy: zaczęła samodzielnie oddychać, samodzielnie jeść, jako dwulatka na przekór wszystkim postawiła pierwsze kroki.

Jednak ta walka jest ekstremalnie trudna - do 20 roku życia Ania przejdzie 27 operacji. Z wadą genetyczną wiąże się szereg zagrożeń, między innymi deformacja klatki piersiowej, która przy niekorzystnym ułożeniu może zmiażdżyć serce, niestabilność kręgów szyjnych, która grozi utratą życia lub paraliżem, a także niedosłuch.

Teraz dziewczynka potrzebuje aparatów słuchowych, dzięki którym po raz pierwszy usłyszy własne imię. Aparaty są częściowo refundowane przez NFZ, ale rodzice muszą dopłacić ponad 5 000 złotych, niestety nie stać ich na ten wydatek. By robić postępy, Ania potrzebuje bardzo intensywnej terapii, czasem bywa rehabilitowana nawet cztery razy w ciągu doby. To pochłania ogromne pieniądze - dlatego rodzice zwracają się do państwa z prośbą o pomoc w zgromadzeniu pieniędzy na aparaty słuchowe.

Ania marzy to tym, by w przyszłości zostać baletnicą. Ze względu na ciężką chorobę jest to marzenie mało realne, jednak - jeśli weźmie się pod uwagę waleczność i determinację dziewczynki – kto wie, być może się spełni… Pomóżmy!

Ani można pomóc:
- wpłacając darowiznę na jej subkonto w Fundacji „Potrafię Pomóc”, nr rachunku 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722, w tytule przelewu wpisując: Anna Opieka 240-255. Ania jest podopieczną fundacji. (https://potrafiepomoc.org.pl/podopieczny/240-255-anna-i-grzegorz-opieka/?galeria=true)
- poprzez darowiznę za pośrednictwem SiePomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/aparat-ani
- zbiórka na rzecz Ani prowadzona jest też za pośrednictwem Facebooka: https://www.facebook.com/donate/216475142346369/ .

Dziękujemy!

Fundacja "Potrafię Pomóc"
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola