Belka
Poniedziałek, 29 Kwietnia 2024   imieniny: Piotr, Robert, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Internauci wybierają Fasadę Roku 2021

Data publikacji: 2021-06-13, Data modyfikacji: 2021-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Internauci wybierają Fasadę Roku 2021

Ogólnopolski konkurs Fasada Roku 2021 trwa w najlepsze. Choć lista jurorów jest już zamknięta, to każdy z nas może poczuć się jak ekspert od architektury i ocenić kandydatów do tytułu. Jak to możliwe? Zanim do gry wejdzie konkursowe gremium, głos należy do internautów.

1 kwietnia br. wystartował konkurs Fasada Roku, który już po raz piętnasty nagrodzi najlepsze realizacje wykonane w technologii Baumit w 5 kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny oraz budynek historyczny po renowacji.

Choć termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji mija dopiero 30 września br., w grze jest już blisko setka obiektów, m.in. z Białegostoku, Gdańska, Gdyni, Krakowa, Łodzi, Poznania, Radomia, Warszawy czy Wrocławia. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak w ubiegłych latach najliczniej reprezentowaną grupą w konkursie będą nowe budynki wielorodzinne, choć w pozostałych kategoriach wybór zwycięskiej realizacji również nie będzie zadaniem najłatwiejszym.

Zostań jurorem, zagłosuj!

W konkursie ważny jest każdy głos. Mają go branżowi eksperci, ale także internauci, którzy co roku tworzą swój niezależny ranking fasad. Tegoroczny plebiscyt wystartował 1 maja i potrwa do 31 października. Można ocenić dowolną liczbę obiektów, przypisując głosom wagę od 1 do 5. Projekt, który zbierze ich najwięcej w swojej kategorii zostanie uhonorowany „wyróżnieniem internautów”.

Obrady jury

Po internautach do gry wejdzie profesjonalne jury złożone z doświadczonych architektów i ekspertów branżowych – obrady zaplanowano na listopad br. To na nich będzie spoczywała odpowiedzialność wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Odpowiedzialność tym większa, że stawką jest nie tylko tytuł Fasada Roku 2021 i 10 000 zł, lecz także automatyczna kwalifikacja do rozgrywki międzynarodowej – Baumit Life Challenge.

Słowo o projekcie Fasada Roku

Konkurs Fasada Roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży architektonicznej. U jego podstaw leży zaakcentowanie istotnej roli fasady w kształtowaniu lokalnego krajobrazu i nagrodzenie architektów, inwestorów oraz wykonawców, którzy wdrażając odważne pomysły i sięgając po wysokojakościowe produkty, tworzą atrakcyjną scenerię dla naszego codziennego życia. Ideę wspierają uznane organizacje branżowe, takie jak Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA), a także media branżowe, w tym redakcje takich periodyków jak: „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Otoczenie Domu”, „Projekty domów”, „Renowacje i Zabytki”, „Technologie i Materiały”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani pl, archimania pl, architekturadzisiaj pl, budnet pl, chemiabudowlana info, infoarchitekta pl, murator pl, obud pl, propertyjournal pl, sztuka-architektury pl, terazdom pl czy w-a pl.

 

, Źródło artykułu: Baumit
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wrocławski

Powiat wrocławski - położony w województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 1116 km² i liczy 112 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Wrocław, które samo nie wchodzi w skład powiatu ponieważ jest miastem grodzkim i stanowi powiat samo w sobie. Powiat wrocławski został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to: Kąty Wrocławskie, Sobótka, Siechnice Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Żórawina.

Do największych atrakcji zalicza się jedyny w Polsce Park Pokoju, kościół św. Michała Archanioła, oaza spokoju jaką jest Zalew w Jordanowie Śląskim, Zamek Topacz, wieża widokowa o wysokości 40 m w Kotowicach oraz największy zbiornik na Dolnym Śląsku – zalew Mietkowski.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola